Logo

Deti na svadbe

Aby si aj deti svadbu užili

Sú ako anjelici. Dievčatká v rozprávkových šatočkách, chlapci ako zmenšeniny svojich oteckov. Neveste nosia závoj, navôkol rozhadzujú kvetové lupene, rozkošne sa pohupujú v rytme hudby. Všetci sú z nich „namäkko“. Ale...

...ale ak ich je priveľa, môže vzniknúť partička, ktorú po čase už nebude baviť dospelácka zábava. Deti sa budú nudiť a vystrájať lotroviny, ktoré už nemusia byť také milé. Dá sa však tomu zabrániť.

Ak teda viete, že ste na svadbu pozvali aj viaceré páry a malými deťmi, pripravte im nejaké aktivity. Dohodnite sa s diskdžokejom, aby zahral niečo aj podľa ich vkusu, určite to deťúrence poteší, roztancuje a dospelí sa k nim pridajú.

Pripravte pre deti farbičky a papier na kreslenie, prípadne omaľovánky, zmena programu ich zabaví.

Súčasťou svadieb bývajú súťaže. Či už takýto program pre dospelých plánujete, alebo nie, pre najmenších svadobčanov by ste malú súťaž mali zorganizovať. Aj s odmenami samozrejme.

Ak je možné, vzhľadom na počasie, pohybovať sa aj vonku, dajte deťom na hranie bublifuk. Zabavia sa s nimi aj ich rodičia.

V prípade, že to priestor dovolí, vyčleňte im kútik so stavebnicami a so stolíkmi na kreslenie. Skrátka niekde zakomponujte provizórny detský kútik. Deti sa v ňom budú zgrupovať a rodičia ich v dave hostí skôr nájdu.

Rozpočet na svadbu, ak si to môžete dovoliť, by mal zahrňovať aj opatrovateľku - to v prípade, že detí bude naozaj veľa. Odbremeníte rodičov a malí loptoši nebudú vystrájať.

Tancovať s nevestou a ženíchom je určite pre deti veľký zážitok, tak im ho doprajte. Ak to zachytí aj fotograf a kameraman, zábery budú rozkošnou pamiatkou na váš veľký deň.