Logo

Hudobná svadobná novinka je na svete

Mojim dávnym snom bolo nahrať pekný romantický videoklip ku klavírnejskladbe a týmto som si ho splnil“,hovorí o svojej svadobnej novinke pianista Peter Zbranek. 

Len nedávno tento známy hudobník uverejnil klip ku klavírnemu coveru piesne Perfect od Eda Sheerana, v ktorom účinkuje sympatický mladý pár. Reálne to nie sú mladomanželia, ale študenti herectva na VŠMU, ktorých pre účinkovanie vo videu oslovil jeho režisér.
Na začiatku som mal len hmlistú predstavu, ako by video malo na diváka pôsobiť. Keďže som svadobný pianista, nemala podľa môjho názoru v ňom chýbať romantika a samozrejme - svadobný motív. Všetko ostatné už potom bolo v rukách režiséra PavlaViechu, ktorý ušil celý príbeh do podoby, v akej ho môžete vidieť“, vraví P. Zbranek. 
Ako nám ďalej priblížil, scény s klavírnym krídlom natáčali v krásnom priestore koncertnej
siene Dvorana na VŠMU. Ostatné zábery sa realizovali v exteriéri v Bratislave a jej okolí.

Máme veľmi príjemné ohlasy, ľuďom, čo ho videli, sa video veľmi páči. Zachytil som však už aj názor, že intímnejšie okamihy by, na rozdiel od scenára videa, mali prísť na rad až po svadbe. Ja sa však, naopak,veľmi teším z tejto malej kontroverzie, ktorú video prináša. V dnešnej dobe to nie je už nič výnimočné“, prezrádza umelec. Pre neho osobne to bola ďalšia veľmi zaujímavá pracovná skúsenosť. Tiež ho teší príjemná odozva od ľudí, ktorým takto môže priniesť radosť nielen svojou klavírnou hudbou.
A prečo práve táto skladba?„Lebo bola jedným z hitov minuloročnej svadobnej sezóny. Viaceré mladomanželské páry som ňou i ja sám sprevádzal na klavíri či už nasvadobnom obrade, alebo pri prvom novomanželskom tanci. Preto som k nej nahral v zime aj klavírny cover a neskôr aj samotné video“,vysvetľuje pianista.

Tvorcovia videa:

Herci: Anna Gajdziková, Peter Martinček
Réžia: Pavol Viecha
Kamera: Martin Jurči
Strih: Laco Okasa
Zvuk: Miroslav Spevák
Šaty: Svadobný salón Diamond
Pianista: Peter Zbranek

https://youtu.be/c8X-eqf-pnA