Logo

Nevesta bez cigaretky

Idete sa vydávať? Zrejme robíte všetko preto, aby váš svadobný deň bol dokonalý.

Fajčíte? A viete ako vyzerá nevesta v bielych šatách s perfektným účesom a zapálenou cigaretou v ruke? Nedokonalo. 

Chcete byť nádherná nevesta, preto si vyberáte šaty, kaderníčku aj vizážistku. Všetko skúšate a časujete. A ak ste fajčiarka, tak si skúste naplánovať aj to, že do svadby fajčiť prestanete.

Je naozaj také ťažké vzdať sa cigarety? Uznávaný psychológ Rostislav Prokopjuk tvrdí, že prestať je jednoduché.

Vďaka R. Prokopjukovi, ktorý pochádza z Ukrajiny, ale už celé roky žije v Česku a pôsobí aj na Slovensku, sa zbavili smradľavého neduhu dokonca aj mnohé celebrity. Odnaučil fajčiť vraj aj Jozefa Vajdu, Wandu Hrycovú či Maroša Kramára a Jiřinu Bohdalovú. Ako to robí? 

Tento tak trochu zázračný prychológ sa preslávil takzvaným biokódovaním, ktorým odnaúča ľudí od fajčenia. Závislostí je veľa. Idú ruka v ruke s fóbiami a tak ho navštevujú týždenne desiatky mužov a žien, ktorí bojujú so strachom či závislosťami. „Samozrejme aj s fajčením, hoci v tejto súvislosti si myslím, že cigarety nie sú závislosť, len obyčajná ľudská blbosť“, hovorí Rostislav Prokopjuk.

Prestať podľa neho nejde, pokiaľ nechcete. „Nepomôžu žiadne náplaste, antikampane ani morbídne obrázky, ktoré sú na cigaretových škatuľkách. Základ je, že musíte chcieť a ja vás následne presvedčím, že ste úžasný, že ste vlastne nikdy nefajčili a že tá dymiaca cigareta, z ktorej si s chuťou poťahujete je niečo ako seno, žumpa a hnoj“, prezrádza psychológ. 

Tí, ktorí tým prešli tvrdia, že hoci cigaretám holdovali intenzívne dlhé roky, na sedení s Prokopjukom pocítili v ústach chuť vyžmýkaných, dobre odstátych niekoľkodňových ohorkov. Potiahli si teda z cigarety ešte raz, ale ten istý hnusný pocit ich donútil dymiacu cigaretu zahasiť. 

Nela Brixová

Foto - archív R.P.