Logo

PIANISTA PETER ZBRANEK O NAJŽIADANEJŠÍCH SVADOBNÝCH PIESŇACH ROKU 2018.

Pozrite si unikátny rebríček TOP 10!

Svadobná sezóna 2018 je definitívne minulosťou, prichádza teda čas bilancovať. Aj v uplynulom roku som bol ako pianista súčasťou mnohých krásnych svadieb. Na klavíri som sprevádzal nielen svadobné obrady, ale aj hostiny či prvé mladomanželské tance. Ste zvedaví, aké skladby túžili nevesty a ženíchovia v mojom prevedení počuť vo svoj veľký deň najčastejšie? Dozviete sa to v tomto unikátnom rebríčku TOP 10 najžiadanejších piesní roku 2018.

10. Robbie Williams – Angels

Brány rebríčka TOP 10 otvárame spolu s Robbiem Williamsom a skladbou Angels. Tak ako bola táto pieseň dôležitým míľnikom v hudobnej kariére jej interpreta, jej baladické tóny si často žiadajú počuť i mladomanželia pri spestrení ich vlastných výnimočných životných okamihov. V tomto roku zaznela na prianie neviest v mojom prevedení počas niekoľkých svadobných obradov, a stala sa tak romantickým klavírnym podkladom pri podpisovaní zápisnice v kostole či v priebehu gratulácií po sobáši.

https://youtu.be/luwAMFcc2f89. Miranda Wong – Romantic Wedding MarchAj keď súčasnosť patrí najmä moderným skladbám, romantická verzia Wagnerovej svadobnej piesne už chytila za srdce stovky párov po celom svete. Ponúka totiž kompromis medzi overenou klasikou a decentnou inovatívnosťou, čo klaviristka Miranda Wong dokonale skĺbila v jednotný celok. Keďže ide o svadobný pochod, iné uplatnenie ako pri otváraní svadobných obradov táto skladba v mojom podaní ani nemohla mať. Tento rok som jej tónmi sprevádzal príchody neviest v kostole, ale aj na krásnom krídle v trenčianskej galérii či pod holým nebom na hrade Devín.

https://youtu.be/PsGd0t41Jhw

8. Louis Armstrong – What A Wonderful World 

Aj vy pri tejto melódii strácate pojem o čase? Song, ktorý hrám takmer na každej svadbe, zatiaľ čo v myšlienkach počujem nenapodobiteľný hlas jej legendárneho stvoriteľa. I keď táto melodická pieseň v mojom podaní znie často i bez toho, aby sa predtým nachádzala vo „wishliste“ mladomanželov, zopár neviest si skladbu na svoj obrad či svadobnú hostinu aj špeciálne vyžiadalo. To ju vynieslo až na ôsmu priečku v rebríčku najžiadanejších svadobných piesní roku 2018.

https://youtu.be/A3yCcXgbKrE

7. John Lennon – Imagine 

Skladba, ktorá právom patrí medzi najlepšie piesne všetkých čias. Jej myšlienka rozpráva o túžbe po mierumilovnejšom svete, a presne taký svet človek po boku milovanej osoby zažíva. Možno aj tým, že z nej vyžaruje nadpozemský pokoj a mier, bola voľbou číslo jeden na jeden z novomanželských tancov, ktoré som mal v tomto roku tú česť sprevádzať. Okrem toho si túto pieseň pre svoj veľký deň vybrali aj ďalšie dve dvojice, čo jej zaručilo pozíciu šťastnej sedmičky v hitparáde najhranejších svadobných piesní za rok 2018.

https://youtu.be/VOgFZfRVaww

6. Hana Hegerová – Čerešne 

Text piesne napísal Milan Lasica, jej hudobnú podobu stvoril Jaro Filip a svojim nežným hlasom a vystupovaním ju na piedestál pamätných slovenských hitov vyniesla Hana Hegerová. Opäť krásna skladba, ktorú hrám takmer vždy počas svadobnej hostiny, a to aj preto, že sa dá upraviť do elegantnej jazzovej verzie. „Čerešne“ však boli i špeciálnym prianím troch novomanželských párov, vďaka čomu ich doslova ako čerešničku na torte mohli naservírované mojim klavírom spolu so svojimi svadobnými hosťami „ochutnať“ v priebehu gratulácií po skončení obradu, ale aj na svadobnej hostine.

https://youtu.be/eOaBOgRRTEA

5. Leonard Cohen – Hallelujah 

A už sa dostávame do TOP 5 najžiadanejších svadobných piesní roku 2018. Emócie, ktoré sršia z tónov legendárnej skladby Hallelujah od kanadského speváka Leonarda Cohena majú už nejaký ten rok. V súčasnosti existuje viac než 300 rôzne prerobených verzií, z ktorých najznámejšou je tá z animovanej rozprávky „Shrek“. Skladba sa dokonale hodí najmä na cirkevný svadobný obrad v kostole, príležitosť zahrať ju pri sobáši som si preto často ani ja nenechal ujsť. Tento rok si ju jedna z neviest dokonca želala počuť ako svadobný pochod, na prianie ďalších dvojíc zasa spestrila usádzanie hostí, dokreslila atmosféru pri gratuláciách a osviežila i priebeh samotnej ceremónie

https://youtu.be/YrLk4vdY28Q

4. Yiruma – River Flows In You 

Talentovaný kórejský skladateľ a klavirista sa do povedomia ľudí po celom svete zapísal práve touto geniálnou klavírnou melódiou. Svojich fanúšikov má aj na Slovensku, o čom svedčí i fakt, že pieseň z filmu Twilight zostala v rebríčku najžiadanejších svadobných skladieb roku 2018 len tesne pred bránami prvej trojky. Vo svojich najkrajších chvíľach počas svadobného obradu si ju prialo počuť hneď niekoľko neviest, jeden mladomanželský pár si z romantických piesní Yirumu dokonca vyskladal na svojej svadbe pri Dunajskej Strede playlist pre celú ceremóniu. Ba čo viac, všetko to zavŕšil romantický prvý tanec, ako inak, pri tónoch skladby River Flows in You.

https://youtu.be/7maJOI3QMu0

3.-1. umiestnenie roku 2018 sa dozviete v tomto linku: https://www.pianista.sk/Clanok/najziadanejsie-svadobne-piesne-roku-2018

Peter Zbranek

zdroj: www.pianista.sk, www.youtube.com