Logo

Svadba počas adventu?

Dni do Vianoc sa odpočítavajú. Advent, obdobie tesne pred najkrajšími sviatkami v roku, je plné svetielok, zháňania darčekov a klasických vianočných pesničiek v rádiu. A čo tak svadba v tomto čase? 

Biele obrusy na stoloch, biela nevesta, vonku biely sneh, vôňa ihličia a k tomu svadobné zvony...Nie je to bežné, ale mnohé páry sa rozhodnú povedať si svoje áno práve počas adventu. Ich svadobná výzdoba potom zvykne byť ladená do vianočno-zimných motívov, rozvoniavajú škoricové sviečky a vo vázach dominuje naaranžovaná čečina. 

Keďže advent nie je práve typickým obdobím na svadby, je veľmi pravdepodobné, že priestory, reštaurácie, sály a celý potrebný servis vrátane vizážistiek a kaderníčok, sa vám bude zháňať oveľa ľahšie.

Takže áno, dnes je svadba v období adventu možná. Horšie by to bolo, keby ste sa pre ňu rozhodli v minulosti. Platil totiž prísny zákaz usporadúvať hlučné zábavy a - aj svadby. Z tohto pohľadu teda už dnes nie je problém. Otázkou však je, ako pochodíte v prípade cirkevného sobáša, ktorý by ste chceli mať práve počas adventu, v kostole.

(AB)

Foto: matrimonio inverno

Sposarsi in Inverno