Logo

Svadobné trendy 2019: Snubné prstene a obrúčky

Aké sú pri snubných prsteňoch a obrúčkach svadobné trendy na tento rok? Je to vôbec trendová záležitosť? Na tieto otázky nám odpovedal Stanislav Šulek, majiteľ spoločnosti Laura Gold®, z ktorej od roku 1991 vyšlo desaťtisíce svadobných obrúčok. Nosia ich manželské páry nie len na Slovensku, ale po celom svete.

„Vybrať zásnubný prsteň a svadobné obrúčky nie je vôbec jednoduchá záležitosť. Na trhu je dnes rôznorodý výber snubných prsteňov a obrúčok. Od zlata až po prírodné materiály. 

Pri zásnubných prsteňoch sú stále v trende jednoduché tenké prstienky osadené pravými briliantmi. Páni sú v tejto oblasti často krát zbehlí. Ovládajú rozdiel v karátoch a čistote pri briliantoch ako aj rozdiely medzi zirkónmi a drahými kameňmi. Pokiaľ pán pozná vkus a štýl svojej partnerky, výber zásnubného prsteňa je hračkou. 

Tak ako sa menia trendy pri svadobných obradoch, výbere šiat, výzdobe, tak isto sa aj menia trendy svadobných obrúčok. Naše mamy a starí rodičia si pamätajú na časy, keď boli dostupné iba klasické žlté krúžky. Dnes doba aj zlatnícke zručnosti rapídne pokročili. Na výber sú obrúčky z bieleho, žltého, ružové zlata, platiny či striebra. Povrchovým úpravám sa tiež medze nekladú. My používame viacero typov povrchových úprav, ktoré korešpondujú so súčasným dizajnom a moderným štýlom s použitím najnovších nástrojov a špeciálnych metód. Zákazníci majú veľmi v obľube rôzne druhy matovania s kombináciou lesku. 

Najnovším trendom je kombinácia zásnubného prsteňa so svadobnou obrúčkou. Je to trend, ktorý prišiel z ďalekého východu. Dámy chcú nosiť zásnubný prsteň spolu s obrúčkou na jednom prste. Často krát je problém skombinovať to do dokonalého súladu. Aj preto pripravujeme kolekciu svadobných obrúčok, ktoré pristanú takmer ku každému zásnubnému prsteňu. 

Ďalším prevládajúcim trendom je minimalizmus, prírodné materiály a drahé kamene osadené v obrúčkach.“

(mk)

Foto: Laura Gold®