Svadobný odvoz Teslou
Katarína Nedoroščíková Foto a video
Uniq Bros Svadobný obchod
Starejší, harmonikár a hudba na svadbu Hudba a zábava
Maranello ristorante | Hotel Modena*** Hotely, penzióny a reštaurácie
VEDANA svadobný salón Svadobné oblečenie a obuv
Svadobný salón Dress My Day Svadobné oblečenie a obuv
Július Olšiak - fotograf Foto a video
Svadobné obrúčky Šperky
Albumy, knihy hostí- Jarka Ef Svadobný obchod
Svadobný pianista Peter Zbranek Hudba a zábava
REPLAY BAND Hudba a zábava
MariaH svadobná a eventová agentúra Organizovanie svadieb
SVADOBNÝ VEĽTRH Iné
Svadobné oznámenia Štúdio Škerák Oznámenia a tlačoviny
Kvetinová umelecká výzdoba Kvety a dekorácia
Dj na vašu párty.Posobnost po celom Slovensku Hudba a zábava
Svadbainfo Redakcia Iné
Marek Horenský Foto a video
atelier ELOO Kvety a dekorácia
Obrazy-Kirčák Oznámenia a tlačoviny
Michal Lukac Photography Foto a video
www.profisound.sk Hudba a zábava
LaTara svadobna agentura Organizovanie svadieb
Diamond by S Make-up, účes, beauty, fitness
FlorDeLuxe Kvety a dekorácia

Fórum

Otvoriť diskusné fórum
Príspevok užívateľa Miska_foto
Ahojte nevestičky ???? máte záujem o fotostenu na svoju svadbu? Prenajímam na východe za výhodnú cenu. Tak píšte ????
Príspevok užívateľa Miska_foto
Ahojte nevestičky ????
Svadobné trendy > Biele kone, svadobný koč - nech sa páči, nastupovať


Biele kone, svadobný koč - nech sa páči, nastupovať

Biele kone, svadobný koč - nech sa páči, nastupovať

So svojim princom môžete cválať na bielom koni. Teda takmer. Biele lipicany, zapriahnuté do dvojzáprahu, alebo do štvorzáprahu, ktoré vás odvezú počas najväčšieho dňa vášho života, spravia zo svadby nezabudnuteľný zážitok.

Národný žrebčín (NŽ) Topoľčianky, štátny podnik, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie svetové žrebčíny a možno ho právom zaradiť medzi kultúrne dedičstvo národa, chová okrem iných plemien koní aj lipicany. Lipican, kôň kráľov, kráľ koní, hovorí sa. 

Podľa obce Lipica v Slovinsku, dvadsať kilometrov od Terstu, dostalo názov plemeno lipicanov, ktoré patrí medzi najstaršie v Európe. Žriebätá prichádzajú na svet tmavé, dospievaním im srsť zbledne. To je jedna zo základných čŕt lipicanov, ktoré však môžu byť aj hnedej či čiernej farby. Práve tieto kone zapriahame do svadobných kočov,“povedal nám riaditeľ NZ Michal Horný. 

Ako ďalej spresnil vedúci marketingu žrebčína Emil Kovalčík, ak si niekto objedná ich koč na svadbu, dostane ho k dispozícii aj s patričnou výzdobou a samozrejme s personálom.„Ženích s nevestou sa v ňom skrátka len odvezú, o všetko je postarané. Dokonca ponúkame možnosť dopraviť koč aj s koňmi aj do iného mesta, respektíve na iné miesto na Slovensku, teda mimo Topoľčianok.“

Na webovej stránke www.nztopolcianky.sk je okrem kontaktu uvedený aj cenník za svadobný koč na objednávku. V cene je zahrnutá 1 hodina jazdy kočom, za každú začatú hodinu sa účtuje príplatok 10 €.Dvojzáprah v Topoľčiankach stojí 100 , štvorzáprah v Topoľčiankach stojí 300 . Dvojzáprah mimo Topoľčianok vyjde na 400 , štvorzáprah mimo Topoľčianok na 700 . Objednávky prijímame počas celého roka. Čím skôr si svadobný kočiar objednáte, tým lepšie. Záujem každým rokom rastie.“spresňuje Emil Kovalčík. Dodáva ešte, že svadobný koč mimo Topoľčianok, teda prepravné a stojné, sa účtuje podľa platného cenníka NŽ Topoľčianky, ktorý je uvedený na ich webovej stránke. 

Ak túžite po romantických svadobných fotografiách, tak Topoľčianky sú na to ako stvorené. Svadobné fotografovanie, ktoré vyjde na niekoľko desiatok eur za použitie priestoru v jazdiarni, v zámockom parku, alebo pri koňoch, poskytne nádhernú kulisu, z ktorej srší príroda, romantika a tak trochu aj história. Veď práve lipicany preslávila ich rola na habsburskom dvore.