Logo

Takto bude váš svadobný make up perfektný aj v zime

Vydávate sa teraz? Ak áno, berte na vedomie, že zimné počasie - mráz, sneh, vlhkosť a vietor by mohol váš svadobný make up zničiť. Ale nemusí to tak byť. Vizážistka Oli Čongrady poradí, ako mať mejkap, ktorý nezničia ani slzy šťastia, ani počasie.

V prvom rade by mala nevesta navštíviť kozmetičku ešte pred svadbou a pripraviť svoju pleť, aby v deň svadby vyzerala dokonale. Pleť by mala byť dostatočne hydratovaná a teda v zime ošetrená proti klimatickým vonkajším podmienkam,“

hovorí Oli Čongrady. Spresňuje, že v zime by mal byť make up vodeodolný. Svadobný sa vrství a poriadne fixuje. 

Ja veľmi rada používam Dinair Airbrush make up, ktorý je vodeodolný, oteruvzdorný, bez parabénov a silikónov, v HD kvalite.“

Vizážistka je presvedčená, že ak nevestu nalíči profesionál s kvalitnou profesionálnou kozmetikou, nemusí si nevesta na ňom do konca svadby dorábať nič zásadné. Maximálne si nanesie na pery rúž a trošku sa prepudruje. 

Hlavne je vhodné prepudrovať si pleť pred fotením, aby sa nevestička na záberoch neleskla. Možnosťou je tiež použiť Airbrush make up, ktorý vydrží bez korekcie viac ako 18 hodín“.

To, ako vás odborníčka nalíči, budete mať pred očami zrejme celý život. Pretože všetko budete mať s najväčšou pravdepodobnosťou zvečnené na videu, alebo na fotografiách. OK, každému sa páči niečo iné a každému sa samozrejme hodí respektíve nehodí nejaké špecifikum. Čomu však radí vizážistka vyhnúť sa? 

Možno by nemali byť veľmi výrazné oči, hrubé obočie, obrovské mihalnice a rúž, ktorý robí odtlačky. Teda také to instagramové líčenie, čo je dnes veľmi moderné, by som veľmi neodporúčala. To by sme si mali nechať na iný druh akcie.“ V tejto súvislosti Oli Čongrady pripomína, že nevesta nebýva vo svadobných šatách celý čas: „Celkom sa zabúda na výmenu šiat po polnoci. Potom môže byť celkový look zrazu úplne iný.“

Chybám sa celkom určite dá predchádzať skúškou. Na nej si nevesta môže dovoliť experimentovať, dohodnúť sa čo áno a čo nie, aby v deň svadby už všetko prebehlo v pokoji. A ako bonus - zoznámi sa s vizážistkou, ktorá je veľa krát pre nevestu v deň svadby oporou. To vraví zo skúseností Oli Čongrady, ktorá „vyrába“ make-up a účesy na každú príležitosť. Make up svadobný, denný, večerný, plesový, TV&Studio, foto make up, extrém make up a tiež špeciálne efekty. 

To sú jazvy, odreniny, priestrely..., ale aj spomínaný Airbrush make up. Ním sa dá dokonca zamaskovať tetovanie bez rizika oteru. Nie každej neveste sa do šiat tetovanie hodí...,“ 

myslí si vitážistka, ktorá sa na svadobné líčenie špecializovala aj počas štúdia na Make-up Institute Prague. A práve v Prahe sa dostala aj k spomínanému Airbrush make up-u, na ktorý nedá dopustiť práve pri svadobnom líčení: 

Je efektívny, rýchli na prácu - v rovnakom čase, ako by som normálne nalíčila nevestu, viem nalíčiť aj maminku a svedkov. Pre mňa ako vizážistku rozhodne dôležitý benefit. Krásny make up dobre drží aj pri tak vysokej záťaži ako sú slzičky, objímania, tanec a pusinky od svadobčanov.“

Čo je vlastne Airbrush make up?

Airbrush v preklade znamená vzdušný štetec. Make up sa aplikuje na pleť v ultra jemnej hmle k tomu určenou pištoľkou.

Vo svete známy a vysoko cenený viac ako 30 rokov, ale u nás je zatiaľ stále ako novinka, ktorú zatiaľ využíva len pár Make-up artistov.

Airbrush make up je vo svete veľmi žiadaná voľba neviest. Je ideálny práve pre svadobný make-up a to vďaka jeho unikátnym vlastnostiam, ktoré tradične make-up nemá:

-Vďaka unikátnej aplikácií nástrekom vytvára ilúziu dokonalej pleti.

-Vydrží viac ako 18 hodín.

-Neotiera sa.

-Je vodeodolný, dodá prirodzený vzhľad bez efektu ma „masky“.
-Zakryje všetky nedokonalosti na pleti.

(Si)

Foto: archív Oli Čongrady