Logo

Svadba počas adventu 2 - Zimná svadba, zimná rozprávka

Zimná svadba, zimná rozprávka

Všetko by malo byť dokonalé. Áno, aj počasie by malo byť počas svadobného dňa ukážkové. Také je vždy želanie budúcej nevesty. Aj preto sa konajú svadby najmä počas teplejších dní. Ale aj zima má svoju špecifickú atmosféru.

Ak sa rozhodujete pre svadbu počas zimných mesiacov, v hre je niekoľko nezameniteľných faktorov, ktoré s týmto ročným obdobím súvisia. Potom je už len na vás či vám zima pripadá nádherne romantická, alebo odporne studená.

Po pragmatickej stránke, zima je off sezóna na svadby a je celkom pravdepodobné, že všetko zoženiete jednoduchšie a možno aj lacnejšie. Dobre, kvety sa s mrazom nekamarátia, ale kto povedal, že svadobná kytica nemôže byť taktiež ladená zimne?

Mať svadbu v spomínanom ročnom období má niekoľko výhod - mejkap má dlhšiu trvácnosť, nikto zo svadobčanov nemá prepotené oblečenie aj bez najmenšieho pohybu, torty sa netopia, víno sa nezohrieva. Na fotografiách krásne vyznie kožušinka na šatách aj biely sneh v pozadí. Spomeňte si na očarujúce zábery z kultovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku, keď sa po bielej zasneženej stráni na koni preháňala Popelka alias Libuše Šafránková so svojim vyvoleným... Dokonalá romantika, podčiarknutá práve snehom. 

Svadba v zime má určite svoje rozprávkové kúzlo. A keby vám namiesto snehových vločiek začali padať dažďové kvapky, tak verte tomu čo sa hovorí - že ste dojali k slzám šťastia aj samotné oblaky.

(ab)

zdroj foto: https://www.tullecannella.it/matrimonio-invernale-5-idee-stilose/

https://www.clara.it/blog/consigli-per-il-giorno-del-matrimonio/valorizzare-un-matrimonio-invernale-tante-idee-per-la-stagione-piu-magica-e-suggestiva.asp
https://www.pinterest.dk/pin/173107179400276695
http://www.andreamarchettieventi.com/blog/uno-splendido-matrimonio-invernale-winter-christmas-wedding/
http://fotografiamoemozioni.it/matrimonio-inverno-perche-no/

Mali ste svadbu v zime? Bol to správny výber termínu? Napíšte nám svoje skúsenosti.